Garanti ve İade

Garanti ve İade

Satın aldığım ürünlerin garanti süresi nedir?

Samsunotomarket.com’da satılan tüm ürünler garanti altındadır, garanti şartları ürüne ve markaya bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca ürünlerimizin teslim garantisi bulunmaktadır.

Siparişim eksik, yanlış ya da hasarlı teslim edilirse ne yapmalıyım?

Bu durumda siparişinizi teslim eden kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyip, ürünü teslim almamalısınız. Hemen Samsunotomarket Müşteri Hizmetleri ile telefon ya da e-posta aracılığıyla iletişime geçerek gerekli bilgiyi verdiğiniz takdirde siparişinizin telafisi en kısa zamanda gerçekleştirilecek ve bu işlem için gereken kargo masrafları bizim tarafımızdan karşılanacaktır.

Satın aldığım ürünün hatalı olduğunu düşünüyorum, ne yapmalıyım?

Sipariş ettiğiniz ürün üretimden kaynaklanan bir hata ile size gönderildiyse, garanti veya sorumluluk süresi içerisinde ürününüzü, aynı ürün ile değiştirebilir veya iade edebilirsiniz

Satın aldığım ürünün garanti belgesi yok, ne yapmalıyım?

Satışa sunulan tüm ürünlerimizde faturanız aynı zamanda garanti belgesi yerine geçmektedir. Garanti süreci faturanız üzerindeki tarih esas alınarak başlatılacaktır.

Satın aldığım ürün bozuldu, aldığım üründen memnun kalmadım, ne yapmalıyım?

Eğer almış olduğunuz ürünün normal kullanım şartları içerisinde üretimden kaynaklanan bir hata nedeniyle bozulduğunu ya da üründen memnun kalmadığınızı düşünüyorsanız, bu yöndeki şikâyetinizi lütfen, sorununuzu ve size ulaşabileceğimiz bir telefon numarasını içeren  e-postayı gönderiniz veya hafta içi mesai saatleri Müşteri Hattı telefonumuzdan müşteri hizmetleri temsilcimize ulaşınız. Müşteri hizmetlerimiz size gereken desteği mümkün olan en kısa sürede verecektir.

Sipariş Ettiğim Ürünün İade ve Değişimini Nasıl Yapabilirim?

Samsunotomarket.com üyelerinin “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı”  Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre kanunen 14 gündür

İade ve Değişim Süreci ve İşlem Süresi

İade durumunda ödeme şeklinize göre iade yapılır  Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra Samsunotomarket.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi 3-5 iş günü içerisinde gerçekleşir. Taksitli yapılan ödemelerin iadeleri banka tarafından aynı taksit sayısında iade edilir. Havale ödemelerinde banka hesap bilgilerinizi tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. İade veya değiştirme taleplerinizi hesabınızdaki ilgili formu doldurarak sanal mağaza müşteri hizmetleri yetkilisine bildirebilirsiniz.

İade edilecek ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının, iade talep formu doldurularak gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız ve formsuz iadeler kabul edilmemektedir.

Değişim yapmak istediğiniz ürün veya ürünleri faturası ile iade talep formu doldurarak göndermenizi rica ederiz. Değişimlerde ürünün tekrar satışa uygunluğu kontrol edildikten sonra değişim için istenilen ürün talebi yapılır. Talep edilen ürün 1-2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Ürünün stoklarda kalmaması durumunda ücret tarafınıza iade edilir.

İade Adresi: Alirızabey bulvarı No:33/A 55080 CANİK SAMSUN

İade durumunda ödememi ne zaman geri alabilirim?

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan ve size bildirilir bildirilmez aynı gün içerisinde bankanıza iade edilecektir. Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere Samsunotomarket.com herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır. Kredi kartınıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 1 ile 2 haftayı bulabilmektedir.

Siparişimi ne zaman iptal edebilirim?

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. İptal ettirme işleminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için lütfen iletişim kısmındaki telefon numaramızı kullanarak irtibata geçiniz.Mail ile irtibatlarda geçikmeler yaşanabilir. Bazen yoğunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır.

İade ve Değişim

Genel Şartlar

Tüm ürünler 365 gün garantilidir. Garanti süresi ürün teslimat tarihinden başlamaktadır. Elektronik parçalar'da iade talep edilemez.

Müşteri tarafından teslim alındıktan sonra ürün veya ambalajında kusur oluşursa Samsunotomarket ürünün iade talebini kabul etmez.

Ürün eğer takıldıysa, kullanıldıysa, takılmaya çalışıldıysa veya başka bir neden dolayı kullanılamaz olduysa kusurlu olarak nitelendirilir.

Ambalaj eğer lekeli, yırtık, ıslak veya başka bir neden dolayı kullanılamaz olduysa kusurlu olarak nitelendirilir.

Teslim alınan ürün dışında başka bir eş değer, benzer, bire bir aynı olmayan ürün iade edilemez.

Montaj ve kullanım hatasından dolayı oluşan tüm kusurlardan Samsunotomarket sorumluluk kabul etmez.

Tarafımızdan müşteri isteği dışında yanlış ürün gönderilmesinden oluşan yanlışlığı düzeltmek Samsunotomarket yükümlüğüdür. Aynı şekilde müşteri yanlış yönlendirilirse Samsunotomarket oluşan yanlışlığı düzeltmekle mükelleftir.

© 2021 otomarket

WHATSAPP
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır

Alışveriş Sepetim